Пълна гаранция от 5 или 10 години. Експлоатация над 20 години.
Оглед-безплатен
за област Стара Загора
Изготвяне на индивидуална оферта-безплатно
Безплатен годишен преглед на положената от нас
хидроизолация в рамките на гаранционния период
Полиуретановата хидроизолация, използвана при хидроизолирането на балкони и тераси, може да остане и крайно покритие, т.е. ако не харесвате традиционната облицовка от гранитогрес, Вие може да си изберете от следните декоративни хидроизолационни покрития за тераси и балкони, които позволяват лек и тежък пешеходен трафик:
Висока еластичност и устойчивост на разумна цена при неблагоприятни атмосферни условия.
Хибридното високо еластично хидроизолационно покритие, образувано от смесването на акрилни и полиуретанови смоли, е гаранция за дълготрайна експлоатационна надеждност на балкони и тераси. Специфичната формула на хибридните продуктите ги прави неподатливи на екстремни температурни изменения (от -30ºC до +80ºC), типични за големите открити тераси. Именно тези агресивни атмосферни условия често се явяват непреодолим тест за някои хидроизолационни системи.
Широко приложение и лесно нанасяне на разумна цена.
Хибридът е приложим върху всякакви видове минерални повърхности, като: бетон, цимент, както и върху калциево-сулфатни основи и метал. Хибридната хидроизолационна паста гарантира перфектно поведение и при директно приложение върху керамични облицовки, естествен камък и дърво. Тиксотропният вискозитет на продуктите позволява бързото сгъстяване на пастата до еластична и водоустойчива мембрана с екстремна здравина. Това позволява лесното нанасяне с маламашка, четка или валяк върху повърхности с всякаква форма – от хоризонтални, вертикални и наклонени, до основи със сложна геометрия. След полагане, хидроизолационното покритие изсъхва бързо и без да лепне.
Дълготрайна експлоатационна надеждност и продължителна защита от влага на разумна цена.
Освен преодоляването на пукнатини в основата с размери до 2 мм, високата еластичност на хибридите служи като гаранция за тяхната резистентност срещу възникващи вибрации и структурни напрежения в основата. Именно благодарение на разтегливостта на хидроизолационната мембрана, хидроизолационният слой остава здрав и стабилен за дълъг период от време.
Ефективно решение за всеки покрив на разумна цена.
Работата с хибридни хидроизолации, смес от акрил и полиуретан, гарантира перфектната дълготрайна защита на балконите и терасите.
Съвети от професионалните апликатори на "Ес Джи Ей Хидросистемс" ЕООД относно начина на полагане на хибридните хидроизолационни продукти върху основата на балкони и тераси:
Полагането на хибридна хидроизолация върху замазката на балкони и тераси изисква максимална влага в основата < 5%! При влажност на основата над 5%, е препоръчително тя да се грундира със специален грунд за влажни и необезмаслени основи.
Забележки:
Нашите апликатори препоръчват да не се използват хибридни хидроизолации като крайно покритие при хидроизолацията на балкони и тераси, защото позволяват само много слаб пешеходен трафик и трудно се поддържат чисти!
Приложение:
Хидроизолации на полиуретанова основа за балкони и тераси, върху които не е задължително да има покритие
Акрилната хидроизолация, която притежава УВ - устойчивост и която е изпълнена по системата на съответния производител, може да остане като крайно покритие на покриви, но не и при хидроизолиране на балкони и тераси. Причината е в неустойчивостта на акрилните хидроизолационни мембрни към пешеходен трафик, бързото им пожълтяване и трудното им почистване и поддържане. Неподходящи са и при изпълнение на хидроизолация на балкони и тераси под двоен под или под декинг.
Хидроизолационните материали на циментова основа са универсални. Те могат да са еднокомпонентни за полагане в основи, сутерени и балкони или двукомпонентни (еластични и силно еластични) с приложение на открито (големи балкони, тераси и покриви) или във водни резервоари. При всички случаи обаче те имат няколко основни предимства, които не са за подценяване:
Едно ограничение в приложенията на циментови хидроизолационни материали е тяхната неустойчивост на UV лъчи, което означава, че, когато се ползват за открити пространства, трябва да имаме друго крайно покритие – плочки, паваж, декинг, боя, декоративни покрития, камъчета, озеленяване и др.
Двукомпонентните циментови хидроизолационни материали предлагат отлична хидроизолация и защита на повърхности от бетон, циментови и варо-пясъчни замазки, тухлена и каменна зидария и т.н. Полагат се по екстериорни стени, сутерени, фундаменти, резервоари, басейни, подпорни стени, покриви, балкони, тераси, бани, кладенци, тунели и т.н. Притежават отлична адхезия към почти всички повърхности, като бетон, камък, керамика и тухли. Устойчиви са на положително и отрицателно хидростатично налягане на водата. Имат способността да премостват пукнатини и са особено подходящи за повърхности, при които се очаква поява на пукнатини предизвикани от температурни разширения или вибрации - тераси, балкони, басейни, тунели, резервоари и др.
Двукомпонентните циментови хидроизолации притежават следните предимства:
Разходни норми:
Срок на годност и начин на съхранение: Най-малко 12 - 24 месеца от датата на производство, в неотворени, ненарушени, оригинални опаковки. Съхранение на закрито и сухо място при температури от 5°C до 30℃
Подготовка на основата и полагане:
* Прясно нанесеният материал трябва да се защитава от високи и ниски температури, вятър и дъжд.
* При работа при температури над 25°C материалът може да се разрежда с до 3% вода.
Двукомпонентните циментови хидроизолационни продукти се състоят от суха циментова смес (компонент А) и течен еластификатор (компонент B). Някои продукти съдържат допълнително и фибри в сухата част.. Самата смес се приготвя като към определеното количество еластификатор се добавя сухата циментова смес при непрекъснато разбъркване, до образуване на еднородна смес с подходяща консистенция (2-3 мин.). Изчаква се 5 минути сместа да съзрее и отново се разбърква за кратко. Отвореното време се движи в рамките на 30 - 60 минути, при +20℃.
Натоварване:
Циментовите хидроизолационни материали предлагат отлична хидроизолация и защита на повърхности от бетон, циментови и варо-пясъчни замазки, тухлена и каменна зидария и т.н. Полагат се по екстериорни стени, сутерени, фундаменти, резервоари, басейни, подпорни стени, покриви, балкони, тераси, бани, кладенци, тунели и т.н. Притежават отлична адхезия към почти всички повърхности, като бетон, камък, керамика и тухли. Устойчиви са на положително и отрицателно хидростатично налягане на водата. Имат способността да премостват пукнатини.
Циментовите хидроизолации притежават следните предимства:
Разходни норми:
Срок на годност и начин на съхранение: Най-малко 12 - 24 месеца от датата на производство, в неотворени, ненарушени, оригинални опаковки. Съхранение на закрито и сухо място при температури от 5°C до 30℃
Подготовка на основата и полагане:
* Прясно нанесеният материал трябва да се защитава от високи и ниски температури, вятър и дъжд.
* При работа при температури над 25°C материалът може да се разрежда с до 3% вода.
Еднокомпонентните циментови хидроизолационни продукти за балкони и тераси обикновено се състоят от суха циментова смес, усилена с полимерни смоли. Някои продукти съдържат допълнително и фибри. Самата смес се приготвя като към определено количество вода, отбелязано на опаковка, се добавя сухата циментова хидроизолация при непрекъснато разбъркване, до образуване на еднородна смес с подходяща консистенция (2-3 мин.). Изчаква се 5 минути сместа да съзрее и отново се разбърква за кратко. Отвореното време се движи в рамките на 30 - 60 минути, при +20℃.
Натоварване:
Хидроизолационна делителна мембрана, която се полага под керамика, мозайка и естествен камък.
Предимства:
еластична хидроизолационна мембрана, която се полага под керамика и естествен камък.
Предимства:
Приложение:
Изпълнението на качествена хидроизолация на един балкон или тераса е дълъг и сложен процес. Макар и подробно описан в много строителни сайтове и телевизионни предавания, той изисква много задълбочени познания и опит, с каквито може да се похвали екипът на "Ес Джи Ей Хидросистемс" ЕООД.
Ако опитате сами да създадете една добра влагозащита на Вашата тераса или балкон, това ще Ви струва усилия, време и пари, а ефектът ще бъде най-вероятно краткотраен. Изборът на качествени материали и тяхното оптимално и адекватно използване, може да бъде направен само от екип, познаващ в детайли отделните хидроизолационни системи и посещаващ обучителни курсове към съответните фирми производители.
Ние от "Ес Джи Ей Хидросистемс" ЕООД не Ви казваме, че няма да се справите, а искаме да Ви спестим усилия, ценно време прекарано с хората, които обичате и пари, с които да си доставяте малки, но нужни удоволствия.
Доверете ни се и се свържете с нас на посочените телефони или чрез имейл!
И не забравяйте да поддържате добре Вашата тераса или балкон, като намалите задържането на вода върху повърхността! Следете отводнителните сифони или барбакани да са винаги в изрядно състояние!
За да бъде изпълнена една хидроизолация качествено и за да сте сигурни, че Вашият балкон е надеждно защитен, трябва да обърнете внимание на следните детайли:
За да бъде изпълнена една хидроизолация качествено и за да сте сигурни, че Вашита тераса е надеждно защитена, трябва да обърнете внимание на следните детайли:
Балконите представляват издадена навън от сградата платформа, която не осигурява опора на други конструктивни елементи. Те придават архитектурна завършеност на сградата и осигуряват на живущите директен достъп до околната среда и панорама. Като външен елемент, балконите са подложени на множество натоварвания и неблагоприятни атмосферни условия. Цикличната промяна на температурата (нагрявания през лятото до +70°С и замръзвания през зимата до -30°С) причинява значителни механични деформации в тяхната конструкция и настилка. Големите по площ балкони, са подложени на още по-големи механични натоварвания и изискват голяма еластичност на хидроизолацията и на използваните лепила. Много критични са и водните натоварвания, на които е подложен един балкон – проливни дъждове, натрупващ и топящ се сняг.
Балконите най-често са покрити с керамични или непорьозни плочки, като покрития, които се поддържат лесно и създават атрактивен външен вид. Керамичното покритие обаче само по себе си не осигурява достатъчна защита от дъжд, сняг и високи температурни амплитуди.
Терасите (покривни тераси) представляват конструкции от покривен тип, които са обособени като открити площадки, построени директно върху земята или някаква друга основа (обитаеми или сервизни помещения, гаражи и др.). Те са средство за увеличаване на жилищната площ, особено в райони с топъл климат, защото макар и на открито, създават достатъчно домашен уют и комфорт. На тях може да се отглеждат цветя, да се постави люлка, столове и маса, а дори и плувен басейн.
Върху терасите оказват влияние различни фактори - дъжд, слънце, индустриални газове, отопление и вентилация на сградите, човешка дейност и други. Всеки от тях може да причини различни поражения, които да доведат до проникване на вода в жилищните помещения. Най-голямото натоварване за терасите, особено когато са покрити с керамични облицовки и са разположени над отопляеми помещения, идва от големите температурни колебания (достигащи до над 100°C) и линейните разширения, които те предизвикват (около 1 мм-2 мм на всеки 1 м). Много критични са и водните натоварвания, на които е подложена терасата - проливни дъждове, натрупващ и топящ се сняг. Замръзването и размразяването на водата в порите на материалите (керамични покрития, фугиращи смеси, лепила за плочки и др.) рязко намалява дълготрайността им и ги разрушава.
Животът на една тераса зависи основно от качеството на нейната хидроизолация. Изключително важни са и детайлите при връзките с бордовете и стените, отводнителните системи, коминните тела, окабелявания и др., имащи отношение към правилното хидроизолиране. Освен надеждната хидроизолация на терасата, в системата задължително трябва да бъде вградена и качествена топлоизолация, която да предпази помещенията под нея от прегряване през лятото и изстудяване през зимата.
Запълване на по-големите неравности в бетонната основа с ремонтен разтвор
Полиуретанът е специален материал, състоящ се от два компонента (полиол и изоцианат) и се използва в производството на широка гама хидроизолационни материали.
Предимства:
Съвети от професионалните апликатори на "Ес Джи Ей Хидросистемс" ЕООД относно начина на полагане на полиуретанови хидроизолационни продукти върху основата на балкони и тераси:
Полагането на полиуретанова хидроизолация върху замазката на балкони и тераси изисква максималната влага в основата да бъде 4% - 5%. (не важи за полиуретанова хидроизолация на водна основа)
Забележки:
Хидроизолационна разделителна мембрана за вътрешна и външна употреба. Специалният нетъкан материал от долната страна осигурява безопасно изолиране от подовото покритие. Особено подходяща е за употреба в мокри помещения, тераси балкони и т.н. Полага се на стени и подове върху различни основи от бетон, циментови замазки, стари плочки, мозайки, зидария и т.н.
Супер еластична хидроизолационна мембрана за хидроизолиране на подове в мокри помещения, тераси и балкони. Полага се с разтвор от циментово лепило за плочки върху всички видове циментови замазки, бетонни плочи и други минерални основи. Компенсира пукнатини в основата до 1 мм.
Акрилът е полимерен, термопластичен материал, на основата на акрилова киселина. Характеризира се със специална здравина, изненадваща лекота, с ниска топлопроводимост и екологичност. Акрилът не се страхува от излагане на прекомерно високи или ниски температури и е устойчив на ултравиолетови лъчи. Поради своята издръжливост, този полимер намира широко приложение в производството на хидроизолационни материали - т.нар. "Течен каучук" или "Течна гума"
Основните предимства на хидроизолацията с "Течна гума" са:
Съвети от професионалните апликатори на "Ес Джи Ей Хидросистемс" ЕООД относно начина на полагане на акрилните хидроизолационни продукти върху основата на балкони и тераси:
Забележки:
Хидроизолации на акрилна основа за балкони и тераси, върху които задължително трябва да има покритие
Тук е мястото да Ви припомним за нуждата от полагане на компенсаторна лента и на маншет на Вашата тераса и балкон.
По принцип, голяма част от облицовъчните плочи са водонепропускливи, като това важи в най-голяма степен за плочите с повърхностна глазура и за гранитогреса, чиято структура е еднаква по цялата дебелина. Това им качество поражда илюзията, че изпълнената с тях облицовка е също така водонепропусклива и завинаги ще защити строителната конструкция под нея. Много често хидроизолационните свойства на стенните облицовки и подовите настилки се надценяват и се неглижира нуждата от полагане на хидроизолация.
Защо обаче, след като самите плочите са водоплътни, се налага полагането на хидроизолация?
Отговорът е: защото слабото място на облицовките са фугите. Вероятността те да пропуснат вода и водни пари, когато са изпълнени правилно и с качествени материали, е минимална. Въпреки това след време, поради термични (топла или гореща вода), химични (почистващи препарати) или физични (движение на основата) въздействия, могат да се появят микропукнатини, които макар и незабележими с "просто" око, ще бъдат лесно "открити" от водните пари и влагата. Поради по - високото парциално налягане на парите и по капилярен път те няма да изпуснат възможността да се "мушнат" под облицовката. Случи ли се веднъж такъв пробив, процесът няма как да бъде спрян и овлажняването само ще се задълбочава с времето. Проникналата влага може да достигне до съседни помещения и да причини появата на плесен и мухъл или да предизивка надигане и отлепяне на самите облицовъчни плочи.
"Ес Джи Ей ХидроСистемс" ЕООД © 2015 - 2023. Всички права запазени.