Пълна гаранция от 5 или 10 години. Експлоатация над 20 години.
Оглед-безплатен
за област Стара Загора
Изготвяне на индивидуална оферта-безплатно
Безплатен годишен преглед на положената от нас
хидроизолация в рамките на гаранционния период
В повечето случаи, върху стоманобетонната плоча на гаража, има положена и замазка за наклони, към полагането на която също трябва да се подходи с внимание и опит.
Нито стоманобетонната плоча обаче, нито замазката за наклони могат да спрат влагата и водата. Те са водопропускливи! Освен това и плочата от бетон, и замазката са изложени на атмосферното влияние, което бавно, но сигурно ги руши. По тази причина трябва да изберем подходяща хидроизолация и защитно крайно покритие (облицовка).
1. Системи за хидроизолация, които остават крайно покритие, но не позволяват пешеходен или автомобилен трафик:
2. Системи за хидроизолация, които остават крайно покритие и позволяват слаб пешеходен трафик (случаен пешеходен трафик):
3. Системи за хидроизолация, които остават крайно покритие и позволяват тежък пешеходен или автомобилен трафик:
Микроасфалтово покритие за ремонт и защита не бетонни настилки.
На база богатия си опит в областта на течните хидроизолации "ИЗОМАКС" разработи уникален нов продукт: “ИЗОМАКСИТ”–нов вид покритие за защита на нови и ремонт на стари бетонови настилки на паркинги, площадки и алеи, които под действието на слънцето, студа, водата, солта и трафика неизбежно започват да се напукват и ронят.
Изомаксит е водонепропускливо износоустойчиво тънкослойно микроасфалтово покритие, предотвратяващо отрицателното въздействие на природните и климатични фактори върху бетоновите настилки на открито и закрито. Изомаксит представлява течнопластична студена смес от полимер-каучукова дисперсия, специални битумни добавки, минерални пълнители с подбран зърнометричен състав и вода.
Предимства:
Приложение: - ремонт и защита на настилки и елементи от обикновен, шлайфан или щампован бетон на:
Складове
Открити стълбища
Детски и спортни площадки
Бетон - Бетонът е смес от свързващо вещество (цимент), вода (добавената вода) и добавъчни вещества (фракционирани скални материали), която в прясно състояние е пластична, след нанасянето започва да стяга, непрекъснато втвърдява и когато отделните компоненти достигнат каменоподобни свойства (здравина, издръжливост и т.н.) е подобен на срещащ се в природата конгломерат. Освен това той може да съдържа минерални и химични добавки.
За да сме сигурни, че стоманобетонната конструкция ще издържи на въздействието на околната среда и вложеният бетон ще запази своите качества е необходимо в бетоновата смес да се вложи високо качество цимент.
Цимент/Видове цимент
Бетонът по свойства се дефинира чрез:
Класове по якост на натиск - Якостта на натиск е едно от най - важните свойства на бетона. Въз основа на нея, бетонът се подрежда в класове, напр.: С25/30. Преценката става чрез изпитване след 28 дни на цилиндри с височина 30 cm и диаметър 15cm или кубове със страна 15cm (пробни кубчета). С 25/30 има характеристична цилиндрична якост на натиск от 25 N/mm2 както и характеристична кубова якост на натиск от 30 N/mm2 .
Основни фактори, влияещи на якостта на натиск:
Високата якост на натиск не се отъждествява с по-голяма дълготрайност на бетона!
Класове по въздействие - За да бъдат достатъчно дълготрайни, бетоните трябва да са устойчиви срещу физичните и химичните влияния на околната среда.
Класовете по въздействие описват влиянието на обкръжаващата среда върху втвърдения бетон. Бетонът може да бъде изложен на много въздействия. Те могат да се изразят като комбинация от класове по въздействие. В обозначаването на отделните класове по въздействие стои буквата X, видът на увреждащото действие и една цифра, която указва интензитета на увреждащото влияние. Напр. XC 3, XD 1, XF 2, XA.
За различните видове въздействия се използват следните съкращения от английски:
Гараж е мястото, където се съхранява леката кола или друго моторно превозно средство. Той може да е част от сграда или да е самостоятелна постройка.
Гаражът като допълнение към един имот подобрява цялостната му функция и е ценен актив, като предлага:
Гаражите могат да бъдат най - общо подземни и надземни. Подземните гаражи могат да бъдат разположени изцяло под конструкцията на сградата или да са разположени под надземен паркинг или покривната им плоча да се явява път, покрит с асфалт или друг вид настилка.
Във всички случаи, в които покриващата гаража стоманобетонна плоча не се намира изцяло под сграда, трябва да бъде надеждно хидроизолирана, за да осигури на паркиралите моторни превозни средства или на съхранените в гаража стоки един безпроблемен престой.
Липсата или некачествената хидроизолация пречи на оптималната експлоатация на гаража и води до много главоболия!
Трябва да се обърне специално внимание още на етапа: изграждане на стоманобетонна плоча, явяваща се покрив на гаража! Бетонът вложен в изграждането на тази конструкция трябва да е водоплътен и с висок клас, за да устой на водата, влагата и вредното въздействие на атмосферните фактори.
За постигането на добра водоплътност на бетона, към същия могат да се добавят:
Кристализиращите добавки за бетон значително увеличават водоустойчивостта му както срещу водно налягане, така също и срещу капилярна влага. Състоят се от цимент и специални активни химикали, които реагират при контакт с влагата и свободната вар в пресния бетон и образуват неразрушими кристални съединения. Тези кристали блокират капилярните пори и запечатват малките пукнатини, получени от съсъхването на бетона, като по този начин предотвратяват проникване на вода, дори и при силно хидростатично налягане. Кристалите остават постоянно активни и работят еднакво добре на положително и отицателно водно налягане. Кристализиращите добавки подобряват работата с бетона без да се добавя допълнително количество вода. Те не съдържат хлориди и други предизвикващи корозия съставки. Съвместими са с всички цименти тип PORTLAND. Могат да се използват за строеж на всякакъв вид строителни конструкции, включително и такива, които са в постоянен контакт с водата, като фундаменти и основи, мазета, водни резервоари, тунели, канали, плувни басейни, пречиствателни станции и т. н.
Предимства:
Вътрешно-кристализиращите добавки за бетон трябва да се добавят в състава на бетонната смес по време на производството ѝ. Последователността на процедурите за добавяне на кристализиращата „химия“ варира съобразно начина на работа и оборудването на бетоновия възел. По-долу са изброени няколко от основните варианти за смесване. За по-подробна информация относно дозировката и процедурата на смесване на различните кристализиращи продукти, се свържете с „ЕС ДЖИ ЕЙ ХИДРОСИСТЕМС“ ЕООД.
Съотношението на смесване варира от 0,8% до 1,5% от масата на цимента в 1 м3 бетонова смес!
Начин на приложение (не важи за всички брандове!):
Забележки:
Вътрешно - кристализиращи химически добавки за бетон на водещи световни производители, може да разгледате тук!
Некристализиращите добавките за водоплътност на бетона могат да бъдат както в сухо състояние, така и в течно. Те:
С добавянето към бетона на добавките за водоплътност, водоразтворимите химически съединения, съдържащи се в бетона, се превръщат в силикати, които са стабилни и неразтворими във вода. Получената колоидна смес блокира капилярната влага и предпазва строителните елементи от поглъщане на вода. В същото време се подобряват физическите свойства на прясно положения бетон. Така се постига еднообразен строеж на разтвора и значително подобряване на работата с него.
"Ес Джи Ей ХидроСистемс" ЕООД © 2015 - 2023. Всички права запазени.