Оглед-безплатен
за област Стара Загора
Изготвяне на индивидуална оферта-безплатно
Безплатен годишен преглед на положената от нас
хидроизолация в рамките на гаранционния период
Фирма "Ес Джи Ей Хидросистемс" ЕООД разполага с професионална машина за инжектиране на епоксидни и полиуретанови смоли под високо налягане:
AEROPRO SUPER V R650 Protection System от фирма Серафимов Системс ООД.
За повече информация относно професионална техника за инжектиране посетете сайта на фирмата: https://www.serafimov-systems.eu/.
- ръчни бутални инжекционни помпи - ръчни "еднопосочни" инжекционни преси, подходящи за инжектиране на полиуретанови, епоксидни и акрилни смоли (ниско вискозни смоли). Работно налягане до 10 bar и вместимост от 0,5 л до 1,0 л. Ръчните бутални помпи се използват за инжектиране на смоли при по - малки строителни работи или за трудно достъпни участъци. Производителност - около 2 см3 / такт. Някои модели ръчни бутални помпи са оборудвани и с манометър.
- крачни бутални инжекционни помпи - крачните помпи са надеждни инжекционни помпи, които оперират с помощта на човешкия крак. Те са подходящи за инжектиране под налягане на всички инжекционни смоли. Крачните помпи са здрави, лесни за употреба и почистване.Те са с работно налягане от 0 bar до 200 bar и капацитет 7,5 см3 / такт. Оборудвани са с манометър.
- ръчни мембранни инжекционни помпи
- крачни мембранни инжекционни помпи
- електрически бутални инжекционни помпи - с помощта на електрическите бутални помпи се постига високо налягане (до 400 bar), което може да бъде точно регулирано с помощта на специално устройство и контролирано с манометър. Благодарение на големите клапани и бутала, могат да бъдат изпомпани без проблем и продукти с голям вискозитет. Всички проводими части се изработват от неръждаема стомана.
- пневматични бутални инжекционни помпи - пневматичната бутална помпа съчетава висок капацитет и компактен дизайн. Не е необходимо натягане на уплътненията на буталото в резултат на което, помпата е много лесна за поддръжка. С пневматичните бутални помпи се постига работно налягане до 220 bar и производителност - 5 л/мин. С такъв вид помпи могат да се инжектират епоксидни смоли, полиуретанови смоли, полиуретанови пени и водни разтвори.
- електрически мембранни инжекционни помпи
- пневматични мембранни инжекционни помпи
1. Технически характеристики
- 13 мм х 120 мм CH
- 13 мм х 120мм PH
2. Сфери на приложение: КЬОСТЕР инжекционен пакер - бърз е подходящ за инжектиране на пукнатини и за площно инжектиране с помощта на инжекционно оборудване под налягане.
3. Почистване: КЬОСТЕР инжекционен пакер - бърз е за еднократна употреба.
Инжекционен ланцет с плоска глава (фитинг) за гелови инжекции. Диаметър на пробития отвор = диаметър на ланцета + 1 - 2 мм, в зависимост от субстрата. Предлага се в два варианта - 18 мм х 300 мм и 18 мм х 550 мм
Инжекционен ланцет с плоска глава (фитинг) за гелови завесни инжекции и насочващ механизъм за странично разпределение на инжекционния материал. Диаметър на пробития отвор = диаметър на ланцета + 1 - 2 мм, в зависимост от субстрата. Предлага се в два варианта - 18 мм х 300 мм и 18 мм х 580 мм
Инжекционните пакери Sika® , тип MPC, са специално предназначени за инжектиране на микро циментови биндери. Те имат специални челни фитинги за многократна употреба. Предлагат се в следните варианти:
Повърхностните пакери са запълващи клапани или инжекционни портове, които се поставят директно върху пукнатината, т.е. на повърхността на конструкцията. Основата на инжекционния пакер има опорна плоча за осигуряване на оптимална адхезия. Инжекционният пакер Sika® SP е предназначен за инжектиране в места, където пробиването на дупки е невъзможно или недопустимо. Инжекционният пакер Sika® SP обикновено се използва за инжектиране на епоксидни инжекционни смоли, които сами по себе си са най - разпространеното средство за инжектиране на пукнатини, когато се изисква допълнителна структурна якост и структурно свързване.
Материал - пластмаса; Ø 44 мм; Зерк фитинг, М6.
Пакери за навиване Тип S са лесни за употреба, изгодни пакери за нормални инжекционни дейности. Предлагат се в следните размери:
WEBAC® Пакери за навиване Тип R са с широко приложение, тъй като могат да се комплектоват с плоски накрайници и да се използват за инжектиране на големи количества материал. Предлагат се в следните размери:
WEBAC® Пакери за набиване са лесни за употреба пакери, които се набиват в направените в строителния модул отвори. Захващането се осъществява посредством коничната форма на пакера или чрез пръстенообразно подредени ламели по повърхността му. Диаметърът и формата на отвора трябва да са напаснати на размерите на пакера. Пакерите за набиване са алтернатива на пакерите за навиване само тогава, когато строителния елемент е достатъчно стабилен, за да компенсира ударната сила при набиване. WEBAC® Пакери за набиване не се прилагат при пореста зидария и стени от бетон. Предлагат се в следните модификации и размери:
WEBAC® алуминиев пакер за залепване е инжекционен вентил, който се залепва за строителния елемент директно върху пукнатината, която ще се санира. За да се предпази инжекционния канал на пакера от запушване по време на залепването, се поставя фиксиращ щифт в пукнатината, върху който се поставя пакера. След втвърдяване на запечатката щифтът се отстранява. Пакерите за залепване се използват винаги тогава, когато трябва да избегне пробиването на строителния елемент. В повечето случаи този вид пакери се използва при инжектиране на епоксидни смоли (EP).
Технически характеристики - Ø 48 мм; накрайник - конусен, ND, M8
Технически характеристики - Ø 4 мм; накрайник - конусен, HD, M6
Инжекционните помпи са оборудване, подходящо за инжектиране на широка гама материали. Те са подходящи за инжектиране на пукнатини, за изграждане на хоризонтални бариери срещу капилярна влага и за хидроизолация на фуги чрез инжекционни маркучи. Инжекционните помпи могат да работят с инжекционни материали на епоксидна, полиуретанова, акрилна и микрофина циментова основа, както и бързо реагиращи полиуретанови пяни. Различават се следните видове инжекционни помпи:
пластмасов набивен пакер без възвратен клапан, но с накрайник за инжектиране на фини циментови разтвори под ниско налягане. Диаметър ма отворите 18 мм; 18 мм х 110 мм.
За да се инсталират импакт пакерите на Кьостер се използват специални инсталационни цилиндри - чукчета в съответните размери.
модулиран пластмасов набивен пакер за инжектиране на инжекционни циментови разтвори, гел и инжекционни смоли. В зависимост от приложението, той може да се разширява с плъзгаща се възвратна клапа. Диаметър на отворите 18 мм; 18 мм х 112 мм.
Клапата е направена от единично парче пластмаса и прилича на ключалка. Тя се отваря в зависимост от обема на проникналата смола, така че каналът, от който изтича материлът остава с постоянна ширина 8 мм. Клапата може лесно да бъде свързана или свалена без това да повлияе върху потока на инжектирания материал.
Галванизиран навивен пакер, който служи за инжектиране под високо налягане. КЬОСТЕР Суперпакерът създава много високо контактно налягане спрямо пробития отвор благодарение на конусовидния център на пристягащия механизъм. Четири ребровидни стабилизатора и два изпъкнали ръба на гумения уплътнител предотвратяват въртенето по време на затягането и благоприятстват оптималната фиксация на пакера в пробития отвор. Суперпакерът притежава здрав конусовиден фитинг (глава) за инжектиране под налягане. Пакерите могат да бъдат доставени и със свободно затегнати конусовидни или плоски глави. Суперпакерите нямат предварително дефинирана точка на счупване. Спанерите, които остават извън строителния елемент следва да се развият след приключване на работа.
1. Технически характеристики
- 10 мм х 115 мм CH
- 13 мм х 85 мм CH
- 13 мм х 115 мм CH
- 13 мм х 115 мм PH
2. Сфери на приложение: КЬОСТЕР Суперпакерите са подходящи за инжектиране на пукнатини и за площно инжектиране с помощта на инжекционно оборудване под налягане.
3. Начин на приложение: отворите обикновено се пробиват на разстояние 10 -1 5 см в зависимост от дебелината на субстрата и геометрията на пукнатината. След пробиването на отвора с подходящ диаметър, КЬОСТЕР Суперпакерът се монтира на дълбочина минимум 5 см в пробития отвор. Гуменото уплътнение на пакера се пристяга чрез завъртане на шестоъгълния спанер по посока на часовниковата стрелка първо ръчно и след това с гаечен ключ, докато пакерът се фиксира стабилно в отвора. Чрез завъртане на шестоъгълния спанер, гуменото уплътнение се избутва в конусовидния фланец и се притиска към стените на отвора, като по този начин се постига стегнато уплътняване. След това се извършват инжекционните работи. След като материалът се втвърди, спанерът може да бъде отстранен, а отворът - запечатан с КЬОСТЕР KB - Fix 5.
4. Почистване: КЬОСТЕР Суперпакерите са за еднократна употреба.
КЬОСТЕР Инжекционен пакер - бърз образува конус в зоната на зеленото гумено уплътнение, който гарантира, че анкерното налягане се упражнява дълбоко в пробития отвор. Това създава висока устойчивост на издърпване от отвора и по - малък шанс пакерът да напука стените на отвора. Допълнителната възвратна клапа (пакерът има две възвратни клапи) в основата на КЬОСТЕР Инжекционен пакер - бърз и заключващият пръстен, който държи гуменото уплътнение под постоянно налягане, позволяват отстраняването на спанера преди инжекционният материал да е втвърдил и осигуряват монтаж "за един ден". Четири ребровидни стабилизатора и два изпъкнали ръба на гумения уплътнител предотвратяват въртенето по време на затягането и благоприятстват оптималната фиксация на пакера в пробивния отвор. КЬОСТЕР Инжекционен пакер - бърз няма предварително определена точка на счупване. Спанерите следва да се отвинтят след употреба. Кьостер инжекционен пакер - бърз се изработва от галванизиран мета и е навивен пакер по своята същност. Пакерите могат да бъдат доставени и със свободно затегнати конусовидни или плоски глави.
Функциониране на възвратната клапа
Инжекционният материал, навлизащ в камерата на сферичния винтил, избутва топчето към края на камерата. След инжектирането, остатъчното налягане или пружината връщат топчето обратно към неговото легло и спират нежеланата загуба на материал.
Пакерът за зидария KЬОСТЕР е особено подходящ за инжектиране под налягане в зидарията. Той осигурява високо и хомогенно контактно налягане към отвора. Четири оребрявания и два ръба на гуменото уплътнение предотвратяват завъртането по време на затягане и улесняват оптималното фиксиране на пакера в отвора. Пакерът е поцинкован и е със здраво монтирана конусовидна глава за инжектиране под налягане.
Пакерът за зидария KЬОСТЕР е особено подходящ за инжектиране под налягане в зидарията. Той осигурява високо и хомогенно контактно налягане към отвора. Четири оребрявания и два ръба на гуменото уплътнение предотвратяват завъртането по време на затягане и улесняват оптималното фиксиране на пакера в отвора. Пакерът е поцинкован и е със здраво монтирана конусовидна глава за инжектиране под налягане.
пластмасов набивен пакер с конусовидна глава и възвратна клапа за инжектиране на смоли под ниско налягане. Диаметър на отворите - 12 мм; 12 мм х 70 мм.
пластмасов набивен пакер с конусовидна глава и възвратна клапа за инжектиране на смоли, гелове и циментови разтвори под ниско налягане. Диаметър на отворите - 18 мм; 18 мм х 110 мм.
метален затягащ пакер, с тяло от галванизирана стомана. Тяло - 40 мм, притягащ гумен уплътнител - 30 мм, Ø 8 x 85 mm. Опция за нипела - LP овален нипел М6 или HP плосък нипел M6
метален затягащ пакер, с тяло от галванизирана стомана. Тяло - 70 мм, притягащ гумен уплътнител - 40 мм. Ø 10 x 120 mm. Опция за нипела - LP овален нипел М6 или HP плосък нипел M6
метален затягащ пакер, с тяло от галванизирана стомана. Тяло - 70 мм, притягащ гумен уплътнител - 40 мм. Ø 13 x 120 mm. Опция за нипела - LP овален нипел М6 или HP плосък нипел M6
метален затягащ пакер, с тяло от галванизирана стомана. Пакерът е снабден с контролен клапан и специална задържаща пружина. Тяло - 70 мм, притягащ гумен уплътнител - 40 мм, Ø 10 x 120 mm, HP овален нипел М6
метален затягащ пакер, с тяло от галванизирана стомана. Пакерът е снабден с контролен клапан и специална задържаща пружина. Тяло - 70 мм, притягащ гумен уплътнител - 40 мм, Ø 13 x 120 mm, HP овален нипел М6
затягащ пакер, с тяло от галванизирана стомана и външна резба M10x1. Ø 18 x 170 mm, притягащ гумен уплътнител - 70 мм, свободен проход Ø 6 мм, AF 17. Ако пакерът се почисти навреме може да се използва повторно. Допълнителни аксесоари за модела:
овален, ламелен, набивен пакер, Ø 10 x 70 mm с навиващ се метален нипел; за високо налягане (HP).
Ламелните набивни пакери се използват за хоризонтално уплътняване на зидарии от плътни тухли.
Използвани материали:
Разполагане на инжекционните отвори:
Отворите се почистват от прахта, а с помощта на монтажен инструмент в тях се набиват ламелните пакери.
Инжектиране:
Плоскост за залепване - кръг с Ø 40 мм, височина - 11 мм. Нипелите се прилагат отделно и могат да бъдат: LP нипел кръгла глава M8, НР кръгъл накрайник М8 и HP плосък нипел М8.
Плоскос за залепване - кръг с Ø 50 мм, височина - 26 мм. Вътрешна резба М8 и затваряща муфа.
Плоскос за залепване - кръг с Ø 50 мм, височина - 28 мм. С плъзгащ се клапан и плоска монолитна инжекционна глава (нипел) Ø 16 мм, свободен проход - Ø 3 мм
Материали, с които може да се използва:
Предимства:
Аксесоари:
Klebfix - инструмент за придържане на адхезивния пакер докато се нанесе залепващия материал (например полиуретаново лепило (PUR) или епоксидно лепило (EP)).
Адхезивните пакери се фиксират върху пукнатината. За целта се използва полиуретаново или епоксидно лепило и специален помощен инструмент. По време на фиксиране на пакерите трябва внимателно да се следи отворите им да са точно над пукнатината и да не са запушени. Адхезивните пакери се използват главно върху елементи от конструкцията, които не трябва да бъдат пробивани по различни причини, например предварително напрегнат бетон.
Пластмасов клиновиден пакер за пукнатини с ширина от 2,8 мм до 5,0 мм. Дължина на пакера 60 мм, с външна резба R1/4'' и отвор Ø 2 мм.
Пластмасов клиновиден пакер за пукнатини с ширина от 5,0 мм до 10 мм. Дължина на пакера 82 мм, с външна резба R1/4'' и отвор Ø 4 мм.
Стоманен комбиниран пакер Ø 13 x 170 мм. Натягаща се част Ø 10 x 110 мм, свободен отвор Ø 4 мм. Гумен уплътнител - 40 мм. Плосък нипел (клапан) - Ø 16 мм. Необходимо налягане за отваряне на нипела - 1 бар.
Свързващите фуги са фуги, разположени между два различни вида материали, напр. фугите между прозорците и вратите и зидарията, както и санитарните фуги, които са постоянно изложени на водно влияние. Свързващите фуги между подобни или различни материали изискват сигурна и устойчива хидроизолация, способна да издържи движенията на конструктивните елементи, както и да отговаря и на други технически изисквания.
На колкото повече движения е подложена една фуга, толкова по - високо трябва да е качеството на хидроизолационния материал. Материалът, който се използва за хидроизолация на различните видове фуги се различава по своята деформируемост - пластична или еластична.
Неправилно подбраните хидроизолационни материали и неправилната обработка на различните видове фуги много често води след себе си до компрометиране на самите фуги и появата на влага или течове. Тези проблеми много често присъстват при фундаментите, подземните конструкции и хидротехническите съоръжения. Един от най - добрите варианти за саниране на влажни и течащи фуги е:
Фугите свързват строителните части и елементи, които са направени от различни материали, позволяват движение и слягане на конструкцията и допринасят за шумоизолацията на сградата. Конструктивни фуги има при новото строителство, в сглобяеми конструкции и при съществуващи вече сгради. Фугите трябва да бъдат правилно планирани и обработени в зависимост от топлинните разширения и въздушните напрежения, така че да не се превърнат в проблемен елемент на сградата.
Санирането на влажни или дори течащи фуги е едно особено предизвикателство, тъй като повечето хидроизолационни продукти не прилепват към мокри или влажни субстрати. Инжектирането под налягене на различни инжекционни материали е бърз и сигурен метод за саниране на влажни или течащи фуги. Правилно подбраният инжекционен материал реагира с водата и образува еластична хидроизолационна субстанция. По метода на ретроактивното инжектиране може да бъде спряна дори и течаща вода.
Инжектират се предварително затворени фуги, като инжекционният материал се въвежда през инжекционни пакери посредством инжекционни помпи
Метод на работа:
-разстоянието между отделните отвори в един ред трябва да е равно на 1/2 от дебелината на инжектираната конструкция (от 15 см до 80 см)
-разстоянието от отвора до самата фуга трябва да е такова, че при пробиване на отвора спрямо повърхността под ъгъл от 45 градуса, същият пресича фугата по средата (1/2 от дебелината на инжектираната конструкция).
-отворите се пробиват под ъгъл от 45 градуса спрямо повърхността на инжектираната конструкция
-отворите се пробиват на дълбочина от 1/2 до 2/3 от дебелината на конструкцията
-диаметърът на отвора за пакера трабява да бъде с 1 mm по - голям от диаметъра на самия пакер - при употреба на пакери за навиване
-отворите от два срещуположни реда се пробиват шахматно
Броят на отворите за 1 л м или на 1 м2 се определя от дебелината на инжектираната контрукция, качеството на бетона, арматурата, големината на фугите, които ще се инжектират, дълбочината и други фактори.
Инжекционните пакери са вентили, които осъществяват връзката между строителния елемент и инжекционната помпа по време на ижектиране. Връзката се получава благодарение на конусен или плосък накрайник на главата на пакера (еднопосочни клапани - фитинги тип Зерк или бутонни глави). Според вида на закрепване към строителния елемент се различават:
Всички пакери са стандартно оборудвани с вентили за високо налягане. По желание могат да бъдат доставени и вентили за ниско налягане. Пакерите се използват при работа с различни инжекционни материали. Те се предлагат в най - различни размери и модификации. От решаващо значение при избора на пакер са инжекционното налягане, характеристиката на строителния елемент и особеностите на инжекционния материал.
Пакери за отвори (механични пакери) - пакерите за отвори са цилиндрични инжекционни пакери, които се поставят в предварително направени отвори. Според вида на инсталиране различаваме:
Пакери за залепване (повърхностни пакери) - инжекционни вентили, които се залепват за строителния елемент директно върху пукнатината, която ще се санира. Самият пакер се изработва от метал или пластмаса и се залепва с епоксидна или полиуретанова смола. За да се предпази инжекционния канал на пакера от запушване по време на залепването, в пукнатината се поставя фиксиращ щифт, върху който се поставя пакера. След втвърдяване на запечатката щифтът се отстранява. Пакерите за залепване се използват винаги тогава, когато трябва да се избегне пробиването на строителния елемент (например предварително напрегнат стоманобетон). В повечето случаи този вид пакери се използва при инжектиране на епоксидни смоли (EP). Добрата връзка между пакера и повърхостта на конструктивния елемент е от решаващо значение.
Сфери на приложение:
за сухи конструктивни елементи
за конструктивни елементи с ограничена възможност за пробиване на армировката им
за предварително напрегнат стоманобетон
при инжектиране под високо налягане до максимум 60 бара или при инжектиране с ниско налягане до 10 бара
Повърхностните пакери се поставят на разстояние един спрямо друг равно на дебелината на инжектираната конструкция. Разстоянието между отделните пакери се запълва с еластична запечатка за пукнатини.
уникална система, която позволява многократно инжектиране дори и при сложни ситуации. Състои се от маркуч от висококачествен PVC, четири неопренови ленти, разположени в страничните канали над шахматно разположени отвори, които осъществяват връзка към централното ядро. Всички елементи са поставени в армирана с мрежа защитна найлонова обвивка.
Форма: кръгла
Вътрешен Ø: 6 mm
Външен Ø: 13,5 mm
Две системи в една – комбинация от инжекционен маркуч с допълнителни хидрофилни каучукови ленти. Необходимо е инжектиране само в зоните (ако има такива), в които хидрофилните ленти, въпреки набъбването си не могат да осигурят водонепропускливост на фугата. Състои се от каучуков маркуч с три набъбващи ленти и три неопренови ленти, разположени в странични канали над шахматно разположени отвори, които осъществяват връзка към централното ядро.
Форма: триъгълна
Вътрешен Ø: 8 mm
Височина: 24 mm
Това е най - икономичният вариант на инжекционни маркучи SikaFuko® с проста, но надеждна конструкция. Гъвкавостта му позволява лесен и бърз монтаж. Най - често се използва за подсигуряваща система съвместно с други системи, напр. с водоспиращи ленти. Състои се от PVC маркуч със спираловидно перфорирана сърцевина, покрита със защитен слой от пенопласт с шахматно разположени прорези, осигуряващи преминаване на инжекционния материал.
Форма: кръгла
Вътрешен Ø: 6 mm
Външен Ø: 12,7 mm
Вододисперсните материали и почистващите се инжекционни материали, като например акрилатни смоли или фини суспензии на база микроцимент, позволяват почистване на инжекционния маркуч и последващо инжектиране веднага след първото или на по - късен етап.
Фаза 2 - Инжектиране: При инжектиране, под действие на вътрешното налягане в маркуча, неопреновите ленти се компресират и позволяват на инжекционния материал да изтече от образуващите се 8 надлъжни отвора. Тези отвори осигуряват равномерното разпределение на инжекционния материал по цялата дължина на маркуча.
Фаза 3 – Почистване: Използването на подходящ инжекционен материал, позволяващ многократно инжектиране, прави възможно почистването и последващата употреба на системата SikaFuko®. Почистването се осъществява с чиста вода и вакуум помпа, която прочиства канала от останалия инжекционен материал, като същевременно връща неопреновите ленти в началната им позиция и не позволява засмукване на инжектирания материал.
Системите SikaFuko® са проектирани да бъдат бързи и лесни за употреба на обекта при различни приложения и условия на околната среда. Водоплътността на системата може да се провери чрез инжектиране на вода под налягане в инжекционния маркуч.
едностенен перфориран маркуч от PVC с леко конични шлицове. Благодарение на своята геометрия шлицовете се затварят от само себе си и не позволяват проникването на вода и строителен материал в транспортния канал на маркуча по време на бетониране.
Форма: кръгла
Вътрешен Ø: 6 mm
Външен Ø: 11 mm
е изграден от гъвкав и устойчив на натиск вътрешен маркуч, който е перфориран през определен интервал. Този маркуч е обвит с два слоя текстилна материя, която предотвратява проникването на вода и бетон по време на бетониране.
Форма: кръгла
Вътрешен Ø: 5 mm
Външен Ø: 12 mm
Маркучите WEBAC са гъвкави и еластични и могат да бъдат напаснати идеално на всяка фуга. При съсъхването на бетона около маркуча се образува малка фуга, която спомага за разпределянето на инжекционната смола по дължина. При инжектиране, налягането на инжекционната помпа принуждава шлицовете (при маркуч Тип АВ) или текстила (при маркуч Тип 2) на маркуча да се отворят и по този начин смолата запълва всички кухини, пукнатини и чакълени гнезда в областта на фугата.
CEM 11 е едностенен маркуч от PVC, с леко конични отвори (отвътре - навън) за впръскване на компресиран инжекционен материал за запечатване на фуги в подземни конструкции. Отворите на маркуча се затварят със своята геометрия, като по този начин се избягва ефективното проникване на циментовата паста в инжекционния маркуч.
Гладката повърхност на CEM 11 елиминира всякаква нежелана връзка или слепване между маркуча за впръскване и бетона. Това прави възможно инжектирането на инжекционен материали и след години.
Системата за инжектиране на СЕМ 11 може да се използва за всеки вид инжекционна смола или материал (полиуретанови и епоксидни смоли, акрилати, гелове, но без цимент).
Инжекционният маркуч СЕМ 11 се използва за уплътняване на работни фуги, които са постоянно или от време на време изложени на подземни или повърхностни води.
CEM 11 е ефикасна и ефективна система за инжектиране, използвана за осигуряване на водоустойчиви, газонепроницаеми и фрикционни хоризонтални и вертикални конструктивни фуги.
Предимства:
Достатъчно голям вътрешен диаметър и пропускливост на инжекционния маркуч и на изходните отвори след отливане на бетона.
Предотвратява проникването на циментовата паста по време на бетоновите работи.
Здрави маркучи, когато се вграждат в бетона при обичайните условия на строителния обект с включена система за закрепване.
Лесно боравене, лесен монтаж, спестяващ време
Няма нежелано усукване, когато се развива от макарата, тъй като маркуча има кръгло сечение.
Инжекционният материал надеждно излиза на всички страни, независимо от това, че бетона оказва налягане върху маркуча (отварящото налягане на впръскване мин. 0.5 бара).
Може да се използва за многократно инжектиране чрез използване на акрилат гел или полиуретанов гел.
Отвор, който се оформя конично отвътре навън. Ето защо трябва да се преодолее само едно минимално съпротивление при отваряне.
Гладка повърхност, следователно няма нежелана връзка между инжекционния маркуч и бетона.
Много благоприятен баланс между цена и ползи.
Форма: кръгла
Вътрешен Ø: 5 mm
Външен Ø: 11 mm
Фирма BPA предлага и вариант CEM 19 със съответните размери: форма: кръгла; вътрешен Ø: 11 mm; Външен Ø: 19 mm
Инжекционният маркуч BPA - Predimax® 11 е високоефективен, с двойна обвивка, PVC маркуч, който може да се използва за многократно инжектиране на смоли (полимерна смола, полиуретанова смола, епоксидна смола и акрилати) или на материали на циментова основа (фин цимент, свръх фин цимент), за да се осигури запечатването на строителните фуги в бетона. Отворите на вътрешния маркуч не съвпадат с отворите във външния маркуч, а това предотвратява навлизане на циментово мляко в работния канал. Използването на BPA - Predimax® 11 е интелигентен начин да бъдете „устойчиви в бъдещето”, тъй като възможността за многократно инжектиране позволява първоначално, планирано или коригиращо запечатване на конструктивните фуги. Инжекционният маркуч се използва за уплътняване на конструктивни фуги, които са постоянно или от време на време изложени на натоварвания, дължащи се на подземни, стичащи се скатни, дъждовни или повърхностни води. Работните фуги, които са необходими по конструктивни причини, могат да бъдат проектирани и изпълнени водонепроницаеми.
Предимства:
Форма: кръгла
Вътрешен Ø: 6 mm
Външен Ø: 11 mm
PC® INJECTRA е инжекционна система за изолация на строителни фуги. Маркучът за инжектиране на PC® INJECTRA осигурява чрез целево инжектиране една идеално запечатана фуга.
Маркучите за инжектиране на PC® INJECTRA се полагат в средата на строителните фуги.
Благодарение на връзката на 90°, маркучът за впръскване и маркучът за налягане се закрепват чрез просто натискане и дръпване.
Инжекционният маркуч е направен от 100% експандиран полиетилен (PE), който има пореста структура с клетки, които са взаимно свързани и образуват зигзагов проход. Клетките се отварят под налягане на инжектираната смола, което осигурява оптимално и равномерно разпространение на смолата. Маркучът е покрит по цялата си дължина със специално водоотблъскващо покритие, което предотвратява проникването на циментово мляко в работния му канал по време на бетонирането.
Системата PC® INJECTRA е идеална за инжектиране на полиуретанови смоли, епоксидни смоли, акрилни смоли и специализирани циментови разтвори.
Форма: кръгла
Вътрешен Ø: 6 mm
Външен Ø: 11 mm
Има три основни вида фуги:
Работни фуги - границата между различните тактове на изливане на бетона, например връзката под/стена. Работни фуги се оставят на такива места, където срязващите напрежения са най - малки. Те се оформят перпендикулярно на оста на конструкцията /при колони, греди, дъги/ или перпендикулярно на площта й /при плочи и стени/. При възобновяване на бетонирането бетоновата смес при фугата се полага внимателно, за да не се наруши структурата и сцеплението с армировката на положения вeчe бетон. За тази цел се изисква старият бетон при работната фуга да е добил якост, не по - малка от 1,5 до 2 MРa. Преди да продължи бетонирането, работната фуга се обработва, за да се осигури добра връзка между стария и новия бетон. С телени четки се отстранява втвърденото циментово мляко, а при отговорни конструкции повърхността се награпавява с чук и шило. Фугата грижливо се почиства и измива с вода.
Фуги поемащи движенията - тези фуги са необходими, за да се предотвратят увреждания на конструкцията от рода на деформация и напуквания вследствие на различията в експанзионните характеристики на различните строителни материали при съседни структурни елементи. Има няколко вида фуги поемащи движенията:
Дилатационната, експанзионната и фугата поемаща слягванията са т. нар "работещи фуги". Работещите фуги трябва да бъдат изолирани дълготрайно, еластично, да притежават стабилност на формата и да са устойчиви на ултравиолетови лъчи. Хидроизолацията за фуги трябва да позволява на конструкцията да се движи без това да води до увреждания.
Фиктивните, натисковите и компенсаторните фуги спадат към т.нар. "специални фуги".
Фугите, поемащи движения, без значение дали са предназначени за сеизмични, температурни или други деформации, се проектират така, че да осигуряват изискващата се степен на водоплътност на облицовката. На колкото повече движения е подложена една фуга, толкова по - високо трябва да е качеството на използвания хидроизолационен материал.
Инжектирането на бетон представлява технология чрез която посредством отвори се инжектират (нагнетяват) различни смеси и разтвори – циментови разтвори, акрилати, полиуретани, нисковискозни смоли, гелове и др.
Изборът на инжекционен материал трябва да бъде направен от специалисти в областта на инжектирането, с каквито фирма "Ес Джи Ей Хидросистемс" ЕООД разполага.
Основните цели на инжектирането на бетона са:
Тъй като стената и подът на една контрукция лежат в различни равнини между тях се създава силно напрежение, което води до появата на пукнатини. Съвременен метод за решаване на този проблем се явява уплътняването на конструктивните фуги във връзката под/стена посредством инжекционни маркучи, през които се инжектира съответния материал.
Инжекционните маркучи са специално проектирани маркучи, изработени от твърд поливинилхлорид (PVC). Снабдени са с шахматно разположени отвори по цялата си дължина. Маркучите са конструирани така, че не позволяват проникването на вода и строителен материал в транспортния канал по време на бетонирането. Те се полагат в бетонни конструктивни фуги, осигурявайки висока степен на водоплътност, като същевременно позволяват запечатване на бъдещи пукнатини и кухини в зоната на фугата, посредством инжектиране с инжекционни състави. Някои от различните марки инжекционни маркучи позволяват многократно инжектиране, което се явява огромно предимство при изграждането на отговорни обекти и съоръжения.
Полагане на инжекционен маркуч - инжекционният маркуч се изрязва съобразно конструктивните изисквания на строителния елемент. Максималната дължина на едно парче може да е най - много 10 м. Маркучът се полага в средата на бъдещата фуга. При дебелина на стената над 60 см, се полага на 25 cм от външната страна на фугата, от където се очаква притока на вода. Около маркуча трябва да има най - малко 5 см бетон.
Инжекционният маркуч трябва да се фиксира със скоби на всеки 20 см, за да прилепне плътно към основата и да не се движи при изливането на бетона. Основата трябва да бъде почистена от отпадъци и остатъци от строителни материали, като например пясък, чакъл и др. На краищата на маркуча се поставят накрайници с тапи (обикновени накрайници с тапи се използват, когато инжектирането на маркучите се извършва веднага след съсъхването на бетона и има възможност да се промуши накрайника през или под кофража) или пакери за арматура или кофраж (пакери за кофраж се използват тогава, когато инжектирането ще се извърши на по – късен етап). Пакерите се фиксират здраво за маркуча с приложените винтове, за да се предотврати евентуалното им измъкване по време на изливането на бетона. За улесняване на поставянето на накрайниците маркучът може да се намаже със смазка. Пакерите трябва да бъдат здраво закрепени съответно към арматурата или към кофража.
Последователните кръгове в хидроизолационната система трябва да се презастъпват на разстояние 5 см един от друг, а дължината на самата застъпката трябва да бъде 15 см.
При преминаването на маркуча от хоризонтално към вертикално положение, същия не трябва да се причупва под ъгъл от 90 градуса.
Схемата на полагане на маркучите и позициите на отворите трябва да бъдат скицирани.
Инжекционните маркучи трябва да са защитени от механични повреди.
Инжектирането може да започне най – рано на 14 - ия ден след бетонирането. Ако няма големи течове през работната фуга непосредствено след изливане на бетона, то тогава инжектирането се извършва, когато бетонът съсъхне и слегне напълно (28 ден).
според целта на инжектиране и нивото на влажност се избира между полиуретанова или епоксидна инжекционна смола или циментова паста или циментова суспензия
Отстраняват се тапите от накрайниците или от пакерите за арматура или за кофраж и се навиват конусни винтове. На единия конусен винт се поставя вентил, а другият остава отворен за обезвъздушаване. Смолата се инжектира през конусния винт с вентил, докато напълни маркуча и започне да изтича през другия отвор. Сега вече се поставя инжекционен вентил и на втория конусен винт.
Инжектирането на избрания инжекционен материал се осъществява посредством помпа за инжектиране, като се започва с ниско налягане около 20 bar. Налягането се увеличава постепенно и това позволява на смолата да проникне и в най - финните пори и пукнатини. Колкото по - дълго се инжектира с ниско налягане, толкова по - добро проникване на материала ще бъде постигнато. Инжекционното налягане не бива да надвишава 80 bar.
Необходимо е да се проведете и повторно инжектиране или така нар. преинжектиране, за да се възстанови материалът, който се е оттекъл в порите на фугата. Преинжектирането се извършва в рамките на времето за прилагане на инжекционния материал. Така се постига идеално хидроизолиране на работната фуга. Качеството на хидроизолацията се повишава с количеството инжектиран материал.
"Ес Джи Ей ХидроСистемс" ЕООД © 2015 - 2021. Всички права запазени.